Jak aloes działa na układ pokarmowy?
Codzienne picie miąższu Aloe Vera zapewni zdrowie oraz prawidłową pracę żołądka i jelit. Nie trzeba go pić litrami, wystarczy dwie łyżki dziennie, rano i wieczorem, przyjmowane na czczo (po otwarciu trzymaj w lodówce). Dzięki takiej aplikacji aloes ułatwi trawienie pokarmów i przyswajanie składników odżywczych z pożywienia. Z pewnością słyszałeś o przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym działaniu miąższu aloesowego. W układzie pokarmowym potrafi on zdziałać „cuda”. Wystarczy samemu go wypróbować, by się przekonać.
Aloes posiada w sobie ponad 200 składników aktywnych, 75 substancji odżywczych, 18 aminokwasów, 12 witamin i 20 minerałów. Dostarcza naszemu ciału energii i odżywia go, uzupełniając braki. Należy tutaj zaznaczyć, że aloes jest pozbawiony skórki, w której znajdują się substancje przeczyszczające (aloina i emodyna). Ponadto jest stabilizowany, a nie konserwowany, co zapobiega utlenianiu.
Może zacznę od początku. Jak dokładnie działa miąższ w naszym organizmie? Otóż, aloes pomaga w trawieniu, przynosi ulgę przy niestrawności, zgadze, skurczach jelitowych, wzdęciach. Dodatkowo reguluje wypróżnienia, oczyszcza organizm z toksyn, przyspiesza gojenie nadżerek i owrzodzeń, zapewnia równowagę kwasowo – zasadową oraz bywa pomocny w przypadku regulacji nawracających biegunek.
W żołądku i dwunastnicy miąższ wspomaga ochronę błony śluzowej oraz reguluje poziom produkcji kwasu solnego. Ponadto działa bakteriostatycznie, co ma duże znaczenie w profilaktyce wrzodów żołądka.
W jelitach aloes zapewnia prawidłowe wchłanianie pokarmów, poprawia trawienie i przyswajanie białek. Dodatkowo wpływa na częstsze wypróżnienia, bez występowania skutków bocznych np. biegunki. Stolec zostaje lepiej nawodniony, przez co łatwiej jest transportowany i wydalany. Ma to duże znaczenie również dla prawidłowego wchłaniania soli mineralnych w okrężnicy.
Miąższ aloesowy działa jak czynnik alkalizujący, pomaga w regulacji optymalnego pH w żołądku i jelitach. Ponadto ogranicza liczbę drożdżaków na korzyść bakterii symbiotycznych, działa jak naturalny antybiotyk. Ma to ogromne znaczenie w produkcji ciał odpornościowych, enzymów i witamin.
Aloes zmniejsza procesy gnilne w jelicie grubym i wspomaga trawienie białek. Picie miąższu może okazać się pomocne w profilaktyce alergii pokarmowych, zespołu złego wchłaniania, stanów zapalnych jelit, chorób o podłożu autoimmunologicznym, zespołu jelita nadwrażliwego, choroby Leśniowskiego – Crohna. Aloes oczyszcza organizm z toksyn i złogów, działa osłonowo na wątrobę oraz regulacyjnie na metabolizm cukrów.
Sam musisz się przekonać, jak lekko i zdrowo możesz się poczuć pijąc miąższ każdego dnia. Z pewnością zauważysz zmianę w ilości wypróżnień, braku dolegliwości żołądkowo – jelitowych, ale także w wyglądzie skóry, która stanie się bardziej odżywiona, czysta i jędrniejsza.
Pamiętaj jednak, że przez pierwsze dni możesz (ale nie musisz) odczuwać, ze twój organizm zaczyna się pozbywać toksyn. Tam gdzie jest ich najwięcej, możesz zauważyć zmiany, które znikną w ciągu paru dni np. zaczerwienie, krostki (przy problemach trądzikowych), złogi, wzdęcia itp. Jest to proces całkowicie naturalny i warto wiedzieć o tym, by się niepotrzebnie nie niepokoić. Efekty z systematycznego picia aloesu na pewno Cię zadowolą i spełnią twoje oczekiwania.
Jeśli chciałbyś zakupić miąższ i inne produkty aloesowe, wejdź tutaj: Zamów Kosmetyki Aloesowe.
Jeśli macie jakieś uwagi lub swoje doświadczenia z picia miąższu Aloe Vera, podziel się tym z nami w komentarzach.
Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie