Co warto wiedzieć o popularnych zabiegach oczyszczających?

 

Witam. Opowiem dzisiaj o zabiegach oczyszczających, które cieszą się dużą popularnością w salonach kosmetycznych. Należą do nich: mikrodermabrazja diamentowa, oxybrazja oraz peeling kawitacyjny.  Zwrócę uwagę przede wszystkim, dla kogo dedykowany jest dany zabieg, jakie efekty można uzyskać oraz jak często należy je wykonywać. 

Zacznijmy od mikrodermabrazji diamentowej. O zabiegu tym, z pewnością każdy z Was słyszał, że powoduje świetne efekty oczyszczenia i rewitalizacji skóry. Jednakże, można się spotkać również z odwrotnymi opiniami, że mikodermabrazja nie jest dobra, gdyż skóra po niej jest podrażniona i zaczerwieniona, a naczynka mogą popękać. Skąd to wynika? Otóż, zabieg ten ze względu na swoją intensywność, nie jest przeznaczony dla cery wrażliwej i naczyniowej. Nie można go wykonać również w przypadku stanów zapalnych np trądziku. Przeznaczony jest natomiast, dla osób z cerą ziemistą, mieszaną oraz problemem przebarwień i blizn potrądzikowych.

Mikrodermabrazja intensywnie złuszcza martwy naskórek, warstwa po warstwie, za pomocą głowicy diamentowej. Ponadto, oczyszcza pory, napina i regeneruje skórę. Zabieg ten jest niezwykle skuteczny i wartościowy. Bezpośrednio po wizycie, skóra może być zaczerwieniona przez parę godzin lub dni, dlatego też pierwszą mikrodermabrazję, warto wykonać przed dniem wolnym, by sprawdzić jak zareaguje skóra. Przez parę dni po zabiegu, naskórek może się “dołuszczać”. Dlatego też, warto wykonywać domowe peelingi przez najbliższe dni po wizycie oraz ograniczyć stosowanie pudru i podkładu. Nowy, zregenerowany naskórek będzie się tworzył przez miesiąc i właśnie po 4 tygodniach można zgłosić się na kolejny zabieg. Dodam jeszcze, że mikrodermabrazji diamentowej nie wykonujemy w okresie słonecznym, ze względu na możliwość pojawienia się podrażnień i przebarwień.  

Przejdę teraz do oxybrazji, która jest jednym z ulubionych przez naszych Klientów, zabiegów oczyszczających i nawilżających. Zabieg ten jest niezwykle bezpieczny dla każdego rodzaju cery. Można go wykonywać przez cały rok, niezależnie od pogody. Oxybrazja polega na oczyszczaniu porów oraz złuszczaniu naskórka, za pomocą soli fizjologicznej i sprężonego powietrza. Ma także właściwości przeciwzapalne, łagodzące, nawilżające oraz regeneracyjne dla skóry. Dlatego też, oxybrazja jest bardzo polecana dla cery naczyniowej i przy stanach zapalnych np. trądziku. Zabieg jest przyjemny i zimny oraz powoduje natychmiastowe efekty. Oxybrazję można wykonywać nawet raz w tygodniu, jeśli jest taka potrzeba lub docelowo przynajmniej raz na miesiąc. 

Ostatnim zabiegiem jest peeling kawitacyjny, który najskuteczniej poradzi sobie z zaskórnikami. Przeznaczony jest dla każdego rodzaju cery i można go wykonywać niezależnie od pogody. Peeling kawitacyjny złuszcza naskórek, usuwa zaskórniki, zwęża rozszerzone pory oraz regeneruje skórę. Dzieje się tak za sprawą zjawiska kawitacji ultradźwiękowej, czyli pękania pęcherzyków powietrza pod wpływem wysokiego ciśnienia. Peeling możemy wykonywać jako samodzielny zabieg, ale też warto go połączyć z mikrodermabrazją lub oxybrazją, wówczas efekty będą jeszcze lepsze. Na peeling kawitacyjny można zgłaszać się raz na tydzień, w przypadku, gdy skóra jest bardzo zanieczyszczona lub przynajmniej raz na miesiąc. 

Po każdym z tych trzech zabiegów oczyszczających, a więc po mikrodermabrazji diamentowej, oxybrazji, czy peelingu kawitacyjnym, polecamy wykonanie wybranego zabiegu odżywczego, który dostarczy skórze wartościowych składników aktywnych. Może to być maska kosmetyczna, sonoforeza, jonoforeza, mezoterapia bezigłowa, infuzja tlenowa. 

Więcej na ten temat oraz na temat zabiegów oczyszczających, znajdziecie na naszej stronie. Linki powyżej i w opisie filmu. Jeśli macie jakieś pytania, śmiało piszcie je w komentarzach. Postaram się na wszystkie odpowiedzieć. A już teraz zapraszam do subskrybowania naszego kanału oraz na konsultacje i zabiegi do gabinetu Olwin w Lublinie. Pozdrawiam 


Komentarze do wpisu 2 komentarze

  • Katarzyna

    Świetny film 😁 wreszcie wiem co jest najlepsze dla mojej cery 🤗

  • Agnieszka D

    Bardzo polecam oxybrazje! Skóra jest świetna!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W trosce o Twoje piękno...


Copyright © 2014-2020 Olwin. Wszelkie prawa zastrzeżone.