Dlaczego Mikrodermabrazja jest taka popularna?

mikrodermabrazja diamentowaZacznę od tego, czym jest Mikrodermabrazja. Otóż, jest to zabieg złuszczający martwy, zanieczyszczony naskórek, warstwa po warstwie. Należy do peelingów mechanicznych i służy, przede wszystkim oczyszczeniu skóry.

Jest kilka rodzajów Mikrodermabrazji: korundowa, diamentowa, wodno – tlenowa, laserowa. W tym artykule skupię się na najpopularniejszej z nich, czyli Mikrodermabrazji Diamentowej.

Co sprawia, że zabieg, jest tak chętnie wybierany przez klientów? Odpowiedź sama się nasuwa: jest to najskuteczniejsza metoda oczyszczania.

Mikrodermabrazja diamentowaDlaczego tak jest? Kryształki diamentu ścierają zrogowaciały naskórek warstwa po warstwie, w efekcie czego, skóra staje się gładka i jest pobudzana do regeneracji. Mikrodermabrazja Diamentowa doskonale niweluje nierówności i niedoskonałości skórne, świetnie radzi sobie z przebarwieniami np. potrądzikowymi; bliznami, zmarszczkami, rozszerzonymi porami, zaskórnikami, itp.

Co więcej, zabieg oczyszcza pozatykane pory, co pozwala skórze oddychać i mieć lepszą przepuszczalność dla stosowanych każdego dnia kosmetyków.

Jak wygląda skóra po wizycie? Do maksymalnie dwóch dni, mogą wystąpić zaczerwieniania, delikatne wybroczynki lub przekrwienia. Dzieje się tak tylko w sporadycznych przypadkach, gdy cera okaże się bardzo wrażliwa. Zwykle parę godzin po zabiegu, skóra się uspokaja. W Gabinecie Kosmetycznym, dobierane są głowice o różnych gradientach, indywidualnie dla każdego klienta. Ponadto kontroluje się głębokość ścierania warstw naskórka i reakcję skórną. Dzięki temu, zabieg można wykonać w sposób bezpieczny.

 

Kiedy można się spodziewać efektów? Po dwóch dniach od zabiegu Mikrodermabrazji Diamentowej, aż do miesiąca, skóra zaczyna się regenerować. Nowy naskórek, który się tworzy jest świeży, gładki i wolny od niedoskonałości.

mikrodermabrazja Jakie partie ciała poddawane są zabiegowi? Najczęściej wybierana jest oczywiście twarz. Jednak drogie Panie, nie powinnyście zapominać o szyi i dekolcie. Tam również zbiera się mnóstwo zanieczyszczeń. Ponadto, Mikrodermabrazję Diamentową można stosować na plecy, celem oczyszczenia, wyrównania naskórka i zniwelowania przebarwień potrądzikowych. Zabieg ten jest wybierany także, do zredukowania blizn i rozstępów na rożnych partiach ciała.

Jak często należy wykonywać Mikrodermabrazję Diamentową? Najlepiej w odstępach miesięcznych, gdyż naskórek odnawia się aż 28 dni. Każdy kolejny zabieg, uwalnia twoją cerę od zanieczyszczeń, zebranych przez miesiąc. Dużą część z nich stanowią podkłady i pudry, nakładane przez Panie każdego dnia.

Mikrodermabrazjamikrodermabrazja diamentowa głowiceMikrodermabrazja Diamentowa doskonale oczyszcza skórę, przez co, stosowane po zabiegu preparaty odżywcze i nawilżające mają lepszą chłonność. Dlatego, warto wykorzystać ten fakt, i połączyć Mikrodermabrazję z zabiegami, takimi jak: OxyGemeo, Infuzja Tlenowa, Sonoforeza, Jonoforeza, Mezoterapia Bezigłowa, Maski Nawilżające.

Mikrodermabrazja Diamentowa to zabieg chętnie wybierany przez Kobiety i Mężczyzn, najczęściej celem oczyszczenia i regeneracji skóry po pozostałościach trądziku. Niemniej jednak, to doskonały zabieg dla każdego, kto chce zadbać o swoją cerę w sposób należyty.

Zachęcam do pisania komentarzy. Chętnie odpowiem na Wasze pytania. Pozdrawiam.


Komentarze do wpisu 6 komentarzy

 • Kaśka

  Hej! Ja miałam kiedyś wykonany zabieg mikrodermabrazji diamentowej i moja twarz była bardzo czerwona… nie wiem czy to najlepszy zabieg dla mnie…

  • Salon Olwin

   Witam
   Mikrodermabrazji Diamentowej nie wolno wykonywać w przypadku cery wrażliwej, naczyniowej i przy stanach zapalanych trądziku. W Pani przypadku, należałoby wykonać bardzo delikatną mikrodermabrazję, bądź inny zabieg oczyszczający dla cery wrażliwej. Proponuję tutaj: Peeling kawitacyjny lub Oxybrazję.
   Pozdrawiam

 • Kaśka

  Dziękuję za podpowiedź 🙂 Myślę, że może spróbuję Oxybrazję. Peeling kawitacyjny kiedyś miałam i był ok 🙂 Pozdrawiam

 • Gośka

  Hej! Ja naczytałam się różnych opinii na temat mikrodermabrazji i szczerze powiem, że nie wiedziałam co myśleć. Każdy reaguje inaczej. Ja się w końcu zdecydowałam na pierwszy zabieg, to teraz chodzę regularnie 🙂 moja skóra reaguje całkiem dobrze, a po zabiegu jest gładziutka 🙂 Polecam

 • Ubuntu VPS

  Mikrodermabrazja jest jednym z najczesciej wykonywanych zabiegow zluszczania naskorka w gabinetach kosmetologicznych.

 • Grzegorz

  Świetnie radzi sobie z bliznami po trądziku.

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W trosce o Twoje piękno...


Copyright © 2014-2020 Olwin. Wszelkie prawa zastrzeżone.