Karboksyterapia w walce z cellulitem i tkanką tłuszczową

Karboksyterapia OlwinDlaczego karboksyterapia jest takim świetnym zabiegiem? Czy to prawda, że najskuteczniej radzi sobie z tkanką tłuszczową? Co możemy uzyskać i czego możemy się spodziewać po zabiegach karboksyterapii? I najważniejsze pytanie: Czy zabieg boli? Na te wszystkie pytania, postaram się odpowiedzieć w tym artykule.

Zacznijmy od tego, czym właściwie jest karboksyterapia? Jest to zabieg, podczas którego wprowadzamy w różne warstwy skóry dwutlenek węgla. Co to powoduje? Otóż, uzależnione to jest od tego gdzie dociera CO2. W przypadku wprowadzania dwutlenku węgla w najgłębsze partie skóry (wkucia podskórne), przemienia się on w kwas węglowy i uszkadza komórki tłuszczowe, co przynosi rewelacyjne efekty w wyszczuplaniu sylwetki. W przypadku, gdy CO2 aplikujemy nieco płycej, wówczas oddziałujemy na cellulit, powodując jego redukcję poprzez usprawnienie układu limfatycznego. Wprowadzając gaz z kolei, w powierzchowne warstwy skóry (wkucia śródskórne), doprowadzamy do tworzenia się nowych naczyń krwionośnych i zagęszczenia skóry. Ma to ogromne znaczenie w przypadku redukcji rozstępów, luźnej skóry i zmarszczek.

Wskazania:

Karboksyterapia w Olwin

 

Zalecenia:

Zabiegi Karboksyterapii wykonywane są w serii od 6 do 10 zabiegów w odstępach tygodnia w przypadku problemów takich jak: zmarszczki, cienie i obrzęki pod oczami, luźna skóra, cellulit, rozstępy, blizny. Natomiast w przypadku nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz łysienia, polecane jest wykonanie od 10 do 20 zabiegów w serii, w częstotliwości dwa razy w tygodniu. Po wykonaniu serii zabiegów, polecane są zabiegi podtrzymujące raz w miesiącu.

Karboksyterapia strefy zabiegów

Karboksyterapia jest tak świetnym i bezpiecznym zabiegiem, jak żaden inny. Wprowadzany dwutlenek węgla jest neutralny dla naszego organizmu, gdyż jest naturalnie usuwany z naszego ciała przez płuca. Możemy się cieszyć jedynie jego dobroczynnym działaniem. Ponadto, karboksyterapię na tkankę tłuszczową i cellulit, można wykonywać praktycznie co drugi dzień, w serii do 20 zabiegów. Żadna inna kuracja nie pozwoli nam oddziaływać na organizm tak długo i tak intensywnie. Dodatkowo, należy wspomnieć, że karboksyterapię można łączyć z wieloma innymi zabiegami, między innymi dermomasażem (zabieg próżniowy, podczas którego dochodzi do intensywnego zasysania i masowania fałd skórnych. Doskonale rozbija cellulit i redukuje rozstępy), zabiegiem magnifico 5w1 (łączenie w jednym zabiegu trzech technologii, które regenerują i liftingują skórę: radiofrekwencji, podczerwieni i podciśnienia) i falami radiowymi (oddziaływanie prądem na poziomie fali radiowej powoduje znakomite efekty zagęszczenia skóry i poprawy jędrności). Rezultaty, uzyskane w ten sposób, będą jeszcze lepsze i szybsze.

 

 

 

Przeciwwskazania:

Karboksyterapia jest bardzo bezpiecznym zabiegiem. Może ją wykonać praktycznie każdy, przez cały rok, niezależnie od pogody. Do kluczowych przeciwwskazań zaliczyć można: leki rozrzedzające krew, problemy z wydolnością płuc oraz ciężkie choroby serca i krwi. Przed zabiegiem klient wypełnia kartę z przeciwwskazaniami, co gwarantuje bezpieczeństowo zabiegu.

Efekty:

W przypadku zabiegów karboksyterapii wskazane jest wykonanie serii zabiegów, niemniej jednak efekty są widoczne po każdej wizycie. Skóra staje się bardziej napięta i zagęszczona. Blizny i rozstępy spłycają się oraz stają się mniej widoczne. Zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej, cellulit jest mniej widoczny, a sylwetka staje się zgrabniejsza.

Karboksyterapia efekty

Karboksyterapia urządzenieOdczuwalność:

Pozostaje mi odpowiedzieć na pytanie, czy karboksyterapia jest bolesna. Z czystym sumieniem, nie mogę powiedzieć, że zabiegi nie są odczuwalne. Podczas aplikacji dwutlenku węgla odczuwalne jest rozpieranie i pieczenie pod skórą. Każdy z nas reaguje inaczej, dla jednych będzie to delikatne uczucie, dla innych będzie mocniejsze. Ponadto, wyczuwalne jest ukucie w miejscu wprowadzenia igły. Mimo wszystko, nie należy się zniechęcać, gdyż sam zabieg jest bardzo krótki, trwa parę minut. Najlepiej zgłosić się na jeden zabieg lub na próbę, by ocenić samemu swoje możliwości. Rezultaty są tego warte. Jeśli ktoś będzie odczuwał duży dyskomfort, istnieje możliwość zakupienia w aptece kremu znieczulającego miejscowo i zastosowania go przed zabiegiem.

Po zabiegu:

Po zabiegu nie ma okresu rekonwalescencji. Można normalnie funkcjonować. Należy ograniczyć jedynie wysiłek fizyczny w dniu zabiegu, zrezygnować z sauny i gorących kąpieli, a także z alkoholu i papierosów. Ponadto poleca się picie większej ilości wody.

Sprawdzony Gabinet:

Wybierając Gabinet Kosmetyczny, upewnij się, że posiada on wartościowy sprzęt i certyfikowany gaz do zabiegu karboksyterapii. Świadczy to o bezpieczeństwie zabiegu oraz najlepszych efektach jakie można uzyskać. Dlatego też, zapraszamy Cię do naszego Salonu Olwin w Lublinie w Galerii Gala na bezpieczną i sprawdzoną kurację wyszczuplającą 🙂 W razie dodatkowych pytań, zachęcam do kontaktu. Pozdrawiam.


Komentarze do wpisu 3 komentarze

  • Sylwia

    Rewelacyjny zabieg! Polecam! Efekty mówią same za siebie 🙂

  • Xyz

    Troche boli, ale da radę wytrzymać. Przynajmniej krótko trwa a efekty są mega

  • Katarzyna

    Już po 3 dniach był pierwszy efekt! Suuuper 🙂

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W trosce o Twoje piękno...


Copyright © 2014-2020 Olwin. Wszelkie prawa zastrzeżone.