Przeciwwskazania do zabiegów laserowych

przeciwwskazania do zabiegów laserowychWiele osób nie zdaje sobie sprawy, że decydując się na depilację pach, nie przeszkadza fakt, że ma złamaną nogę. Podobnie, jeśli interesuje nas laserowa terapia trądziku na twarzy, to nie mamy, co się przejmować uczuleniem na jedzenie. Dużo ludzi nie chce zdecydować się na zabiegi laserowe, takie jak: epilacja, terapia trądziku, usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, terapia naczyniowa; gdyż źle rozumie przeciwwskazania. W tym artykule postaram się to wszystko pokrótce omówić.

Przeciwwskazania do zabiegów laserowych dotyczą tylko partii poddawanej terapii oraz aktywnej postaci chorób. Przykładowo, jeśli opalaliśmy sobie nogi w ciągu 2 ostatnich tygodni, bez problemu możemy udać się na kuracje laserową na twarz, brzuch, bikini, czy pachy. To samo dotyczy mechanicznych uszkodzeń, chorób skóry, miesiączkowania, stosowania miejscowo kremów i preparatów światłouczulających, obecności metalowych implantów itp.

Co z alergiami? Jeśli cierpisz na alergię na mleko, pyłek kwiatowy, kurz, sierść itp.; to nie znaczy, ze nie możesz poddać się zabiegowi laserowego usuwania trądziku. Przeciwwskazanie to dotyczy sytuacji, gdy na partii ciała poddawanej zabiegowi występuje alergia skórna, stan zapalny. Wówczas kurację trzeba będzie przełożyć do czasu, gdy stan skóry się poprawi.

O co chodzi z ciążą, okresem karmienia i problemami hormonalnymi? Otóż, jeśli chodziłaś na zabieg epilacji bikini i okazało się, że byłaś wtedy w ciąży, to nie masz się, co bać, ze stało się coś dziecku! Światło lasera dociera tylko do skóry właściwej, a przeciwwskazania w tym temacie wiążą się z zaburzeniami hormonalnymi wzrostu włosa. Skutkuje to większą ilością potrzebnych zabiegów, bądź ich małą skutecznością.

Ponadto, tak jak wspomniałam, przeciwwskazania w postaci ciężkich chorób, takich jak: nowotwór, toczeń, cukrzyca, zawał, epilepsja itp.; dotyczą tylko ich aktywnych postaci. Jeśli leczyłaś się na nadciśnienie rok wcześniej i teraz lekarz stwierdzi, ze wszystko jest w porządku, śmiało możesz wybrać się na laserowe zamykanie naczynek.

Jeśli używasz jakiś leków, bardzo ważne jest byś sprawdziła w domu ich ulotkę, na której powinno pisać, czy jest on światłouczulający. Przyjmowanie takich preparatów, może spowodować zaczerwienienie skóry w miejscu wykonywania zabiegu. Oto niektóre z leków i ziół, które najlepiej ostawić 2 – 3 tygodni przed kuracją laserową: antybiotyki z grupy tetracyklin lub sterydów, retinoidy, preparaty z witaminą A, beta karoten, nagietek, skrzyp, dziurawiec, bratek itp.

Mam nadzieję, ze trochę rozjaśniłam Wam ten temat. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej rzeczy na temat epilacji, zapraszam na stronę naszego gabinetu: Depilacja Laserem Diodowym.

Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania, to piszcie w komentarzach. Na pewno odpowiem. Pozdrawiam.


Skomentuj mój wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W trosce o Twoje piękno...


Copyright © 2014-2020 Olwin. Wszelkie prawa zastrzeżone.