Wady i zalet różnych metod depilacji

Epilacja Jeśli męczy cię golenie maszynką i nie wiesz, jaką inną metodę depilacji wybrać, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Czytając go zyskasz wiedzę, która ci się na pewno przyda. Dzięki niemu będziesz mogła ocenić, jakiej powinnaś dokonać zmiany, mając do dyspozycji wiedzę odnośnie wad i zalet różnych metod depilacji. Niezwykle istotne jest by mieć świadomość przykrych konsekwencji, ale również jak i pozytywnych efektów, które możesz otrzymać. Daj sobie szansę na łatwiejsze życie i pozbądź się włosków skutecznie. W zależności od metody możesz otrzymać różne skutki i mieć spokój z włosami na różny okres czasu. Dużą rolę odgrywają też twoje fundusze, ale pamiętaj, warto wcześniej przeliczyć, co się opłaca, bo droższe metody, dają ci lepsze efekty i „święty” spokój na dłuższy czas.   

Golenie maszynką

Maszynkę do golenia zna chyba każdy. Jakie ma zalety? Otóż, możesz ją używać niemal w każdej sytuacji i jest dość tania. Nawet w przypadku nagłych wypadków (chcesz założyć spódnicę, a tu masz nogi niedogolone), możesz szybko wybrnąć z tego położenia i przeciągnąć maszynką daną partię ciała.

Czy zatem to nie jest idealna metoda walki z owłosieniem? Jakie ma wady? Otóż, niestety wad jest najwięcej. Po pierwsze cena wcale nie okazuje się taka niska, gdy w grę wchodzi golenie niemal każdego dnia przez cały rok. Niestety włoski odrastają bardzo szybko i są dość widoczne. Skóra praktycznie parę godzin po depilacji nie jest już gładka i czuć jest kujące włosy. Trzeba tutaj również dodać, ze włoski odrastają silniejsze i ciemne, co nie przysparza nam uciechy.

Bardzo istotną rzeczą są tutaj podrażnienia, które zaliczyła z pewnością niemal każda z Was. Piekące czerwone krosteczki w okolicach bikini, które są niezwykle uciążliwe i odczuwalne zwłaszcza, gdy bielizna wbija się w skórę.. Brzmi znajomo?

Co jeszcze trzeba dodać? Bardzo dużo Pań, zauważa brzydkie ciemne plamy pod pachami. Co to jest i jak powstaje? To nic innego jak skutek golenia maszynką, czyli podrażnienie. Polecam tutaj artykuł: „Co stosować na ciemne plamy pod pachami?”.

Depilator

Depilator jest urządzeniem, które jest też dość często wybierane przez Panie, choć nie wiem, czemu.. Zalety? Efekt depilacji utrzymuje się nawet do 3 tygodni.. i na tym zalety się kończą.

Wadą jest przede wszystkim ból, który towarzyszy zabiegowi wyrywania włosa. Trzeba być nieźle zahartowanym, żeby go wytrzymać. Skutkiem są również podrażnienia, co jest chyba oczywiste. Niemniej jednak, ogromną wadą jest to, że włoski zostają urwane w sposób niekontrolowany i mogą wrastać w skórę, co nie zapewni nam pięknego wyglądu. Potem trudno jest się takiego włosa pozbyć.

Epilacja lublinDepilacja kremem

Stosowanie kremów jest dość dobrym rozwiązaniem, dla osób, u którym nie występują żadne interakcje tzn. uczulenia, podrażnienia. Zaletą jest tu to, ze włoski są rozpuszczane i nie odrastają kujące, tylko są zaokrąglone.

Jakie są wady? Otóż, depilacja starcza zaledwie na 3-4 dni. Ponadto nie każdy może używać kremów. Najlepiej wykonać próbę na małej partii ciała i zobaczyć czy nie powstaną skutki uboczne w postaci poparzeń, podrażnień, itp. Należy również wspomnieć, że kremu nie można używać na każdej partii ciała, zwłaszcza w okolicach intymnych..

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kobiet. Zaletą jest z pewnością to, że włoski odrastają dopiero po 3-5 tygodni oraz nie są już takie silne i ciemne. Koszt depilacji nie jest specjalnie wygórowany.

Wadą z pewnością jest to, że zabieg jest dość bolesny, szczególnie w wykonaniu osoby, która się na tym nie zna. Najlepiej wybrać się na depilację woskiem do profesjonalnego salonu, który cieszy się dobrą opinią.

Kolejną istotną wadą jest podrażnienie i zaczerwienienie skóry. Dodatkowo niektóre włosy mogą się połamać i wrosnąć w skórę. Trzeba się tutaj również liczyć z przeciwwskazaniami, takimi jak: choroby żył, zapalenia skóry, cukrzyca, itp.

Epilacja lublinDepilacja pastą cukrową

Pasta cukrowa jest dość dobrą metodą. Można ja uznać za następczynię wosku. Zalety? Efekty utrzymują się nawet do 10 tygodni, gdyż eliminowane są nawet te najkrótsze włoski. Zabiegi nie są szczególnie kosztowne i można je wykonywać samemu w domu, znając odpowiednią technikę. Depilacja pastą cukrową jest mniej bolesna od wosku, a włosy są wyrywane w kierunku wzrostu, co ogranicza liczbę ich złamań. Ponadto można ja wykonać u osób z chorobą skóry, żylakami i egzemą.

Wady? Standardowo – ból i podrażnienia, jednak już nie tak duże jak w przypadku depilacji woskiem.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa staje się obecnie coraz bardziej popularna. Zalety? „Święty” spokój z włoskami na długi czas, a nawet na stałe. Depilacja laserowa należy do najskuteczniejszych sposobów walki z niechcianym owłosieniem. Eliminuje podrażnienia powstałe po maszynce, ogranicza liczbę koniecznych depilacji i należy ją wykonywać w odstępie 4-8 tygodni. Po przejściu serii zabiegów 6-10, potrzebne są tylko sporadyczne zabiegi przypominające. Pamiętajmy, że faza uśpienia włosa może trwać nawet parę miesięcy, dlatego też uporczywe, pojedyncze włoski na pewno się pojawią. Po odbyciu serii wizyt na skórze możesz zaobserwować tylko pojedyncze jasne włoski, które są praktycznie niezauważalne.

Wady? Wysoki koszt zabiegów, chociaż.. sami oceńcie jak się to ma do przyszłych korzyści. Jedynie tego, co możemy się obawiać, to nieodpowiednio wybrana firma (złe opinie), nieodpowiedni laser (polecam artykuł: „Jaki laser do depilacji wybrać?”), nieodpowiednio wykonany zabieg, co może skutkować poparzeniem. Dlatego też, niezwykle istotne jest, by poczytać wcześniej o rodzajach laserów, dowiedzieć się, jakiego sprzętu używa dany salon i poznać opinie o nim.

Obecnie najskuteczniejszym urządzeniem do epilacji na rynku jest Laser Diodowy, gdzie zastosowano nowoczesny system światłowodów oraz Jet Smooth.

Decydując się na depilację laserową, trzeba również wziąć pod uwagę liczne przeciwwskazania do zabiegu. Niemniej jednak, nie należy ich rozumieć na opak, skąd polecam artykuł: „Przeciwwskazania do zabiegów laserowych”.

Depilacja laserowa

W razie dodatkowych pytań, piszcie śmiało komentarze. Pozdrawiam.


Komentarze do wpisu 3 komentarze

  • Kasia

    Hej! Ja próbowałam niemal każdego rodzaju depilacji, ale dopiero po laserze jestem zadowolona i mam święty spokój z włoskami na długi czas 🙂

  • Ewa

    Witam. Ja się przekonałam, że wosk to nie najlepsze rozwiązanie… mam teraz blizny i włoski mi wrastają w ciało..

  • Pszczoła

    Laser diodowy jest najlepszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W trosce o Twoje piękno...


Copyright © 2014-2020 Olwin. Wszelkie prawa zastrzeżone.