Zabieg eksfoliujący Novasilk dla stóp

maska stopyMarzą ci się gładkie stopy? Chcesz pozbyć się twardej skóry? Oto, co ostatnio wypróbowałam: Novasilk Exfoliation, czyli głęboki peeling. Jak to działa? Czy jestem zadowolona z efektu? Zaraz się wszystkiego dowiecie.

Może zacznę od składu zestawu. Otóż, prócz pudełka, znajdziecie w nim tylko instrukcję, plastry i opakowanie z folią „skarpetką” na stopy, w której znajduje się maseczka eksfoliacyjna. Co ona zawiera? Głównie kwasy: owocowe, glikolowy i mlekowy. Nie można powiedzieć, że maska jest delikatna. Jej skład to ostry szok dla stóp, dlatego upewnijcie się, czy nie jesteście uczuleni na któryś ze składników, bądź czy podczas jej nakładania nie wystąpi reakcja zapalna.

novasilkWykonanie zabiegu jest bardzo proste. Wystarczy umyć nogi w mydle o neutralnym pH, dokładnie osuszyć i założyć folię, jak zwykłą skarpetkę. Jest ona oczywiście dość duża, dlatego należy ją dopasować do ciała i okleić plastrami, by dokładnie przylegała do stopy.

Tak mamy wytrzymać przez około godzinę, najlepiej spuścić nogi na podłogę, by zawartość folii nie spłynęła w jedno miejsce. W tym czasie można odczuwać lekkie mrowienie na skórze, co jest efektem działania kwasów. Po godzinie należy stopy umyć, oczywiście w mydle o neutralnym pH i osuszyć. Będą one wyglądały na trochę odmoczone, wybielone, ale to normalne i skóra szybko wraca do normy.

maska novasilkBezpośrednio po zabiegu nie widać większej różnicy. Wszystko zaczyna się po 3-4 dniach i trwa do 7-10 dni. Martwy naskórek zaczyna się łuszczyć dużymi płatami. Dosłownie wyglądałam jak wąż, który pozbywa się skóry 🙂 Nie wygląda to jednak estetycznie i można powiedzieć, ze przez okres około tygodnia należy chować stopy przed światem. Także, nie polecam tej maseczki na lato, a raczej na okres zimowy, gdy rzadko pokazujemy stopy. Można też zaserwować sobie taki peeling (odpowiednio wcześnie) przed ważną imprezą lub wakacjami, by pochwalić się gładkimi stopami.

No to tyle, jak mieliście doświadczenia z podobnymi maskami, to śmiało dzielcie się opiniami. Buziaki :-*


Skomentuj mój wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W trosce o Twoje piękno...


Copyright © 2014-2020 Olwin. Wszelkie prawa zastrzeżone.