Zabiegi Oczyszczające Twarzy – jak często wykonywać?

zabiegi oczyszczające OlwinZ pewnością każdy wie, że zabiegi oczyszczające skórę twarzy należy wykonywać regularnie. Jednak, nasuwa się pytanie – jak często? Czy dla każdej osoby jest tak samo? A co z samymi zabiegami? Czy każdy można wykonywać z taką samą częstotliwością? W tym artykule postaram się odpowiedzieć na te pytania i przybliżyć Wam temat zabiegów oczyszczających.

Ogólna zasada mówi, że zabiegi oczyszczające twarzy należy wykonywać przynajmniej raz na miesiąc. To jest niezbędne minimum, żeby wspomóc naszą skórę, by funkcjonowała jak najlepiej. Pory skórne są zanieczyszczane na co dzień i zwykłe umycie twarzy, czy demakijaż, może okazać się niewystarczające. Szczególnie na zanieczyszczenia narażone są Panie, gdyż często nakładają podkłady, pudry, korektory itp. Z kolei jeśli chodzi o Panów, to tutaj największą rolę odgrywa np. praca w środowisku zanieczyszczonym, zapylonym itp.

Oczyszczanie twarzy Lublin OlwinTak jak zaznaczyłam, raz na miesiąc to minimum, jeśli chodzi o wykonywanie zabiegów oczyszczających. Wszystko uzależnione jest od stopnia zanieczyszczenia skóry. Jeśli występuje duży stan zapalny trądziku, bądź liczne zaskórniki, to konieczne jest tutaj poddanie się zabiegom oczyszczającym częściej, nawet raz na tydzień. Następnie, gdy stan skóry się poprawi, można wydłużyć ten termin stopniowo do 2, 3 tygodni i miesiąca.

Oczywiście jesteśmy w stanie oczyścić skórę z zaskórników, podleczyć stan zapalny, ale jeśli w grę wchodzi praca w warunkach zanieczyszczonych, bądź Panie są przyzwyczajone do dużej ilości podkładu i nie chcą tego zmienić, to może okazać się, że zabiegi raz na miesiąc będą niewystarczające. Dlatego też, kosmetyczka w gabinecie jest w stanie określić i doradzić, jakie zabiegi należy wykonać i w jakim odstępie czasu.

Częstotliwość wykonywania zabiegów oczyszczających, uzależniona jest także od rodzaju zabiegu. Nie każdy z nich można wykonywać, w takich samych odstępach czasu.

 

Oto zestawienie zabiegów oczyszczających skóry twarzy:

   • Oczyszczanie wodorowe – zabieg skutecznie oczyszcza skórę z zaskórników, zwęża rozszerzone pory, złuszcza naskórek oraz ma działania przeciwstarzeniowe. Oczyszczanie wodorowe wykonujemy z częstotliwością co 2-4 tygodnie, w zależności od stopnia zanieczyszczenia cery. Zabieg przeznaczony jest dla każdego rodzaju cery.
   •  

     

   • Peeling kawitacyjny – to zabieg, podczas którego ultradźwięki najdokładniej oczyszczają skórę z zaskórników, złuszczają naskórek oraz zwężają rozszerzone pory. Peeling kawitacyjny możemy wykonywać, jeśli jest potrzeba, nawet raz na tydzień. Przeznaczony jest dla każdego rodzaju cery.

  • Oxybrazja – to zabieg, podczas którego sól fizjologiczna wtłaczana pod ciśnieniem sprężonego powietrza, oczyszcza pory, złuszcza naskórek oraz nawilża i działa przeciwzapalnie. Oxybrazję możemy wykonywać bezpiecznie nawet raz na tydzień. Przeznaczona jest dla każdego rodzaju cery.

  • Zabieg OxyGemeo 3w1 – kuracja działa aż w trzech zakresach: enzymatyczne złuszczanie naskórka, dotlenienie skóry oraz dostarczenie cerze wartościowych preparatów aktywnych. Zabieg jest bardzo przyjemny i można go wykonywać na każdej cerze. OxyGemeo powoduje wyrównanie naskórka, spłycenie blizn i rozjaśnienie przebarwień pozapalnych. 

 

 

 • Mikrodermabrazja Diamentowa – to zabieg, podczas którego bardzo intensywnie złuszczamy naskórek, za pomocą głowicy diamentowej. Kuracja jest polecana w szczególności do redukcji blizn potrądzikowych. Ponadto oczyszcza pory skórne i wygładza skórę. Mikrodermabrazji nie wykonujemy częściej niż raz na miesiąc. Zabiegu nie możemy wykonać u osób z cerą naczyniową, wrażliwą oraz przy stanie zapalnym trądziku.

 

Więcej na temat zabiegów oczyszczających znajdziecie w artykule: „Oczyszczanie twarzy – jaki wybrać zabieg do mojej cery?

Mam nadzieję, że rozjaśniłam Wam trochę temat zabiegów oczyszczających. Jeśli nadal macie wątpliwości, zapraszamy na konsultacje do naszego Gabinetu. Pozdrawiam.


Komentarze do wpisu 5 komentarzy

 • Kamil

  Ja mam dużo ciemnych zaskórników na nosie. Co jest na najlepsze na ten problem?

  • Salon Olwin

   Na problem zaskórników najlepiej sprawdzi się peeling kawitacyjny. Pozdrawiam

 • Sylwia T

  Oxybrazja daje świetny efekt! Polecam wszystkim

 • Zuza

  Oxybrazja jest rewelacyjna!

 • Radek K

  Mikrodermabrazja usunęła mi większość starych blizn po trądziku. Polecam

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W trosce o Twoje piękno...


Copyright © 2014-2020 Olwin. Wszelkie prawa zastrzeżone.