Dlaczego depilacja laserowa nie działa?

Depilacja laserowaDosyć często zdarza się, że osoby korzystające z epilacji, nie do końca rozumieją jej podłoże. Stąd też, rodzą się pytania typu, dlaczego fotodepilacja nie działa? Dlaczego włoski wciąż rosną, chociaż wykonałam parę zabiegów. Czy to wina lasera, czy jest jakiś inny powód? W tym artykule postaram się wyjaśnić tą drażliwą kwestię.

Zacznijmy od samego urządzenia. Czy jest różnica między różnymi laserami? Na pewno tak. Dlatego od razu odsyłam Was do naszego artykułu: “Jaki laser do depilacji wybrać?”.

Niemniej jednak, nawet przy dobrym urządzeniu rodzą się sytuacje, gdy klient jest niezadowolony. Dlaczego się tak dzieje?

Otóż, najczęstszą przyczyną powrotu ciemnego owłosienia jest niestety, niestosowanie się do zaleceń Gabinetu. Należy poddać się serii zabiegów depilacji laserowej od 4 do 10, w ściśle określonych terminach od 4 do 8 tygodni, a następnie konieczne jest wykonywanie zabiegów przypominających, w zależności od urządzenia, co parę miesięcy lub lat.

Odległość między kolejnymi zabiegami określa kosmetyczka na podstawie tego, jak reaguje dany klient na zabieg. Nie można samemu wydłużać proponowanego terminu, gdyż efekty nie będą dobre. Na jakość epilacji wpływają indywidualne predyspozycje, kolor skóry, problemy genetyczne i hormonalne. Każdy z nas jest inny, każdy też ma inną grubość i kolor włosów. Wszystko to sprawia, że musimy indywidualnie traktować każdego klienta. Podkreślam jeszcze raz, że zalecana liczba zabiegów i odstępy między nimi, ustala Gabinet i należy stosować się do tych zaleceń, jeśli chce się mieć zadowalający efekt.

Zdarzają się sytuacje również takie, że klient, który dobrze zareagował na fotoepilację laserową, nie stawia się na wyznaczony termin, bo nie widzi potrzeby. Zgłasza się natomiast na zabieg w miesiąc lub dwa później, twierdząc że mu odrosły wszystkie włoski. Oczywiście, nie stosowanie się do zaleceń, niesie za sobą takie skutki. Depilacji laserowej wówczas, można poddawać się mnóstwo razy, nie osiągając wartościowego efektu na długi okres czasu.

Epilacja lublinDlaczego tak się dzieje? Kluczem są tutaj fazy wzrostu włosa. Tylko włoski w fazie aktywnego wzrostu reagują na epilację. W jednym czasie mamy około 20-30% owłosienia. Włosy w fazie uśpienia nie reagują na fotodepilację. Faza uśpienia włosa może trwać nawet parę miesięcy. Po tym czasie, następuje ponowny, aktywny wzrost włosa. Niektóre brodawki włosa, mogą też po latach się zregenerować. Dlatego też, należy przejść intensywną serię na początku, polecaną przez kosmetyczkę, bez skracania czasu, ani ilości zabiegów,  a następnie zgłaszać się na zabiegi przypominające, w czasie również zalecanym przez Gabinet.

W przypadku zabiegów przypominających, jest to już „zbieranina włosków” z różnych faz uśpienia. Samodzielne wydłużenie terminu zabiegu przypominającego, może również spowodować, że włosy od nowa się wzmocnią, ściemnieją i namnożą. Wówczas, od początku potrzebna jest seria zabiegów epilacji.

Dlaczego się tak dzieje? Laser zawsze oddziałuje na ciemny barwnik, na melaninę we włosie, powodując jej rozpad. Włos zostaje usunięty lub też w miejsce ciemnych włosków, pojawiają się takie bez melaniny, które są jasne, delikatne, mało widoczne, tak zwany meszek. Pojedyncze ciemne włosy, które występują po serii zabiegów epilacji, są zbierane z różnych faz uśpienia. Dlatego też, klienci golą ciało, raz na jakiś czas. Wydłużenie zabiegu przypominającego, skutkuje namnożeniem się ciemnych włosów i wzmocnieniem włosków delikatnych, ze względu na częstsze golenie.

Polecam artykuł, na naszym blogu, do poczytania na temat faz wzrostu włosa: „Epilacja – ile trzeba wykonać zabiegów, aby pozbyć się włosów?

W razie dodatkowych pytań, zachęcam do pisania komentarzy. Zapraszam także do naszego Gabinetu Olwin w Lublinie na najskuteczniejszą obecnie na rynku epilację laserowem diodowym.  Pozdrawiam.


Komentarze do wpisu 2 komentarze

  • Kati

    Prawda. Bez odpowiedniej liczby zabiegów, nie ma efektów trwałych.

  • Sylwia

    Też jestem tego zdania. Trzeba skończyć serię. U każdego może to być inna liczba zabiegów.

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W trosce o Twoje piękno...


Copyright © 2014-2020 Olwin. Wszelkie prawa zastrzeżone.